Žádost o pomoc se sbírkou vosku na výrobu zákopových svíček pro Ukrajinu

Prosíme farníky, aby v rámci možností pomohli se sbírkou vosku na výrobu zákopových svíček pro Ukrajinu.

Bedna na sběr vosku a svíček je umístěna u vchodu do fary (pod poštovní schánkou) směrem od ulice Klácelova.

Předem děkujeme za pomoc.

Podrobnosti ke sbírce vosku jsou uvedeny níže:

Dobrý den,

obracím se na Vás s žádostí o pomoc se sbírkou vosku na výrobu zákopových svíček pro Ukrajinu.

O co Vás žádáme?

Aktuálně se to týká vosku, proto jsme si Vás dovolili touto cestou oslovit s žádostí, zda byste nebyli ochotni, ve Vaší farnosti zřídit sběrné místo vosku pro Ukrajinu, na které by mohli lidé přinášet vosk.

Stačí vzít větší krabici - napsat na ni Svíčky pro Ukrajinu a lidé by tam mohli volně dávat vosk na výrobu zákopových svíček.

--

My bychom vosk následně sváželi v množství, které bude už k nákladům dopravy odpovídající a mohli bychom plně využít kapacitu výroby a zásobovat v maximální míře Ukrajinu zákopovými svíčkami.

Předem děkujeme za případnou podporu

Co aktuálně děláme?

V rámci zajišťování pomoci Ukrajině jsme v České republice zřídili výrobnu zákopových svíček s kapacitou 500-1.000 svíček týdně. Zákopové svíčky jsou velmi důležité pro ukrajinské vojáky na frontě - zajišťují jim teplo, světlo, sucho a možnost ohřát si jídlo přímo na frontě v zákopu.

---

Na výrobu zákopových svíček si umíme zajistit plechovky i karton, ale výrobní kapacita převyšuje naše možnosti zajištění vosku a prostředky na jeho nákup se snažíme šetřit na jinou pomoc, kterou nelze z darů zajistit, proto se snažíme po ČR organizovat sbírku vosku.

Ozývá se nám hodně hodných lidí ochotných pomáhat, nicméně bychom potřebovali nutně zřídit sběrná místa po České republice, kde by byli ochotni od lidí pomoc shromažďovat.

Kdo jsme?

Jsme dárci a dobrovolníci z POMÁHÁME UKRAJINĚ, která od počátku invaze roku 2022 vozí pomoc Ukrajinským vojákům. Na Ukrajinu vozíme vojákům především o:

• produkty denní potřeby (hygienu, oblečení, spacáky, plynové kartuše, powerbanky atd.),
  • zdravotnický materiál (náplasti, škrtidla, obvazy, léky a vitamíny),
  • taktické vybavení (neprůstřelné vesty, maskovací sítě, tablety, noční vidění pro auta atd),
  • logistiku (pneumatiky, dodávky, offroady, pickupy, zvedáky na auto).

Více o naší práci a pomoci se dočtete na našem webu zde nebo na Facebooku a Instagramu, videa shlédnete na YouTube kanálu. Můžete si přečíst i podrobné články z našich Cest na Ukrajinu, kde píšeme o tom, jak vozíme pomoc na Ukrajinu vojákům na frontu.

Zdraví Jan Riedl

neděle 19. květen 2024
Ivo / sv. Petr Celestýn (Slavnost Seslání Ducha Svatého)
Texty: Sk 2,1-11 // Zl 104(103) // Gal 5,16-25 // Jan 15,26-27;16,12-15